ورود
ثبت نام
منوی سایت
ویزای توریستی شینگن و انواع آن

با داشتن ویزای شینگن شما اجازه تردد به بیش از ۲۶ کشور اروپایی خواهید داشت. این کشورها عبارتند از: اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لیتوانی، لاتویا، لهستان، مالت، لوکزامبورگ، هلند، نروژ، اسلواکی، اسلوانی، سوئیس، سوئد، اسپانیا، لیختن اشتاین، پرتغال. ۴ تا از این کشورها (ایسلند، لیختن اشتاین ، سوئیس، نروژ) جز منطقه تجارت آزاد اروپا و ۲۲ تای دیگر جز اتحادیه اروپاست. با پرواز آرام آبی همراه شوید تا در مورد ویزای توریستی شینگن بیشتر بدانیم.

اخذ ویزای توریستی شینگن - فوری و تضمینی

 

فرم اپلیکیشن ویزای توریستی شینگن :

به منظور سفر به یکی از مناطق شینگن، نیاز به گرفتن ویزای شینگن، از سفارت مربوطه در کشور محل اقامت خود دارید. برای اخد ویزای شینگن، شما باید قبلا از سفارت مربوطه وقت ملاقات دریافت دارید. با توجه به شرایط اکنون، به شدت توصیه می‌شود که شما حداقل ۱ ماه قبل سفر، اقدام به دریافت وقت ملاقات از سفارت مربوطه انجام دهید.

مدارک لازم برای هر سفارت مربوطه در حوزه شینگن، کم و بیش یکسان است. اما ممکن است هر سفارتی تفاوت های کوچکی در مدارک مورد نیاز برای تصمیم‌گیری نیاز داشته باشد، که این تفاوت ها را به راحتی در سایت سفارت مربوطه به دست خواهید آورد. برای دانستن این مدارک اینجا را کلیک کنید.

 

چه کسانی به ویزای شینگن نیاز دارند؟

افرادی که تابعیت اروپایی ندارند و خواهان مسافرت به حوزه شینگن‌اند، باید برای اقدام به اخذ ویزای کوتاه-مدت شینگن  (ویزای توریستی) داشته باشند.براساس مدارک و درخواست شما، ممکن است به شما ویزای یکبار ورود (سینگل) یا چندبار ورود (مالتیپل) ارائه شود. در ویزای یکبار ورود معمولا ۱ ماه اعتبار دارد که از این مدت، تنها ۱۵ روز اجازه ماندن در حوزه شینگن را خواهند داشت. به طور کل، در ویزاهای مالتیپل، برای هر ۶ ماه اعتبار، تنها ۳ ماه اجازه اقامت در محدوده شینگن را خواهید داشت. اما این نکته را در نظر داشته باشید، که هر کشوری در این خصوص، قوانین مربوط به خود را دارد و البته این مهم باتوجه به هدف از سفرتان و دیگر فاکتورها و البته بسته به صلاحدید افسر سفارت به شما اعلام خواهد شد. 

 

مطلب مشابه:  دلایل اصلی ریجکتی ویزای شینگن

 

انواع مختلف ویزای توریستی شینگن

ویزای شینگن نوع A، همان ویزای ترانزیت فرودگاهی است . این ویزا برای آن دسته از کسانی است که قصد دارند تا از فرودگاه داخل محدوده شینگن بدون وارد شدن به محدوده شینگن، استفاده کنند و از طریق فرودگاه مربوطه به کشور موردنظر سفر خود را ادامه دهند. این ویزا، برای تمامی شهروندان غیر حوزه شینگن، الزامی است.

ویزای شینگن نوع C، همان ویزای توریستی شینگن (کوتاه مدت) است که برای اقامت کوتاه مدت در حوزه شینگن الزامی است. ویزای توریستی شینگن با توجه به هدف از سفر، به انواع زیر تقسیم می‌شوند:

الف) ویزای سینگل

ویزایی است که دارندگان آن تنها یک بار اجازه ورود به محدوده شینگن را دارند و به مدت محدودی می‌توانند در آنجا اقامت کنند. 

ب) ویزای دوبار ورود

دارندگان این ویزا، اجازه دو بار ورود به محدوده شینگن را دارند بدون آنکه برای هر ۲ بار ورود، نیازی به گرفتن مجدد ویزا داشته باشند. بعد از این ۲ بار، مدت اعتبار ویزای شما تمام شده ، و برای ورود مجدد، نیاز به گرفتن ویزا از سفارت مربوطه هستند.

ج) ویزای مالتی‌پل

دارندگان این ویزا، اجازه اقامت برای ماکزیمم ۹۰ روز (به ازای هر ۶ ماه) دارند.

 

مطلب مشابه:  ویزای اتریش ( توریستی )

 

چه مدت طول می‌کشد تا ویزای توریستی شینگن شما صادر شود؟

با توجه به شرایط کنونی، برای گرفتن وقت برای اخذ ویزای توریستی شینگن از سفارت مربوطه، حداقل ۱ ماه قبل اقدام کنید. جواب ویزای شما، ۱۴ روز، بعد از روز محاسبه شما با افسر سفارت آماده خواهد شد. البته در شرایط خاص و غیر معمول شخص متقاضی و یا به علت شرایط خاص سیاسی،  ممکن است جواب ویزا تا ۲ ماه به طول بینجامد.

 

مشاوره رایگان در خصوص ویزای شینگن - رفع ریجکتی

Print Friendly, PDF & Email

عضویت در خبرنامه

اولین نفری باشید که از آفر های ویژه مطلع می شوید